TIPY NA VÝLET V NAŠEM OKOLÍ

Navštivte krásná místa v našem okolí a přitom si prohlédněte naši výrobu a inspirujte se.

EXPOZICE VE VĚŽÍCH NERATOVSKÉHO KOSTELA

Expozice se věnuje historii a obnově neratovského kostela.

Informační panely ve tvaru kruhu Vás seznámí s pohnutou historií kostela a s jeho obnovou. Ve východní věži naleznete informace o historii a zničení kostela, západní věž se věnuje rekonstrukci. V západní věži také naleznete meditační místnost.

Do této expozice jsme vyráběli informační panely.

 

EXPOZICE V KOSTELE NANEBEVZETÍ PANNY MARIE V NERATOVĚ

Neratov (pův. Bärnwald) byl významným poutním místem již od 2. poloviny 17. století, na pouť sem přicházely údajně až čtyři tisíce poutníků. Zázračná moc se přičítala milostné sošce Panny Marie a prameni, který vyvěrá u kostela.

Právě kvůli rostoucí popularitě Neratova byl mezi lety 1723 a 1733 vystavěn barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ten v roce 1945 po zásahu střelou Rudé Armády vyhořel, za komunismu bylo rozhodnuto o jeho demolici a jen zázrakem nebyl zbourán. Od roku 1992 je kulturní památkou a usilovně se pracuje na jeho obnově.

V kostele se pravidelně slouží bohoslužby, pořádají se tu i různé kulturní akce, například vánoční a velikonoční mše. V současné době je tu otevřená expozice "Víra nás spojuje" (kterou jsme vytvářeli), kde si můžete prohlédnout starodávné knihy, poháry a model neratovského kostela. V současné době je expozice otevřená pouze s průvodcem. (info na faře)

NAUČNÁ STEZKA KUNVALD

Nová naučná stezka v Kunvaldě, která Vás provede místy připomínajícími jednak Jednotu bratrskou – budete-li sledovat červenou linii, od pomníku J. A. Komenského, přes Modlivý důl, Jordán, Domek na Sboru až k Bratrské lípě, ale také linii katolickou – modrou, od kostela kolem sochy sv. Jana Nepomuckého až ke kapli na dolním Kunvaldě.

ROZHLEDNA NA ANENSKÉM VRCHU

Letos se nám podařilo nafotit mnoho krásných panoramatických fotografií. A protože byla nádherná viditelnost jsou na fotografiích vidět cíle vzdálené 130 km a více. Na panelech uvidíte například Dlouhé stráně v Jeseníkách, Chočský Javorník ve zlínském kraji, celou Vysočinu, Pardubice, Hradec Králové ale i Kokořínsko ...

Fotografie se podařilo zpracovat, popsat blízké i vzdálené cíle a umístit na rozhlednu.

Rozhledna vznikla pravděpodobně v roce 1910 jako jednoduchá dřevěná věž netradičního vzhledu s úzkou vyhlídkovou plošinou. Později se vystavěla nová vyšší věž.

V roce 2010 byla slavnostně otevřena nová rozhledna vysoká 17 m. Stavba je dřevěná s kovovým schodištěm a zábradlím. Dřevo na rozhlednu bylo použito z modřínů z oblasti Rychnova nad Kněžnou, podlaha vyhlídkové plošiny, která je umístěna ve výšce 12 metrů, je z dubu, dřevěné výplně zábradlí pak z borovice.

Z rozhledny jsou krásné výhledy na Králický Sněžník, do Polska na Bystřické hory, na Suchý vrch a samozřejmě na vlastní hřeben Orlických hor i na západ do podhůří OH.

Věž je volně přístupná celoročně.

Pro inspiraci na procházku se podívejte na Výleťák na STREAMu.

EXPOZICE V BROUMOVSKÉM KLÁŠTEŘE

Hravá interaktivní výstava představující geologické i biologické zajímavosti broumovského regionu. Expozice, kterou jsme kompletně vytvářeli. Kompletní projekt, grafický návrh, nápady, konstukční řešení jednotlivých prvků (skleněné informační panely, interaktivní herní prvky včetně jejich funkčního provedení, modely, tapety, model skalního masivu s vyhlídkou na kterou můžete vylézt).

DOPORUČUJEME - určitě stojí za shlédnutí!

TIPY NA DALŠÍ AKCE

v našem okolí

Rádi by jsme Vás pozvali na příjemné posezení do žambereckého pivovaru Kanec, který se nachází u muzea Žamberk. Přijďte ochutnat pivo a něco dobrého k jídlu.

Bližší informace naleznete ZDE.

NAUČNÁ STEZKA ZEMSKÁ BRÁNA

Naučná stezka u Klášterce nad Orlicí prochází přírodní rezervací Zemská brána v CHKO Orlické hory;

Při této procházce uvidíte malou část navrhované stezky. Původní návrh obsahoval 12 krásných zastavení, které bohužel zastavila legislativa.

PLANETÁRNÍ STEZKA ZÁMĚL

Planetární naučná stezka se nachází v malebném prostředí Podorlicka mezi obcí Záměl a Potštejn.

SKANZEN VILLANOVA v Uhřínově

Archeologické muzeum v přírodě Villa Nova se nachází v malebné oblasti Orlických hor na cestě mezi Rychnovem nad Kněžnou a Deštným v Orlických horách.

MUZEUM SÝPKA V ROKYTNICI V ORLICKÝCH HORÁCH

V tomto muzeu jsme byli u zrodu. Podíleli jsme se na vytvoření scénáře, dispozičního řešení, vymysleli jsme a nainstalovali dominantu expozice - dub (výška 11m).

NAUČNÁ ŽABÍ STEZKA SVITAVY

Až pojedete do Svitav stavte se na této naučné stezce. Seznámíte se tady s životním cyklem žáby Rosničky.

Naučná stezka je určena i pro nejmenší děti. Z terasy zahradní restaurace mají rodiče výhled na rybník a zároveň dokonalý přehled o svých ratolestech.

NAUČNÁ STEZKA DLOUHOŇOVICE

Na této krásné procházce se seznámíte se zvířaty, která žijí v českých lesích, projdete si kamennou stopu, kde se dozvíte o horninách, které se nacházejí v okolí a můžete se podívat do okolí z krásné výhledny. Více informací o výhledně ZDE.